Piątka Miesiąca: Kwiecień 2021

Piątka miesiąca — to pięć oryginalny historii, które mają Cię zainspirować i pokazać jak w różny sposób można opowiadać o otaczającym nas świecie.

Comiesięczna porcja oryginalnych historii wraca po rocznej przerwie, w lekko zmodyfikowanej wersji jako Piątka Miesiąca. Na czym polega modyfikacja? Zmiana dotyczy ilości zbieranych historii co miesiąc, zalew treści, jaka pojawia się co miesiąc, jest przytłaczająca. Potrzebne było nałożenie jakieś ramy. Dla tego teraz będę zbierał tylko albo i aż pięć oryginalnych historii. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami od IsoType Stories zapisz się na newsletter.


Skrócona lista filmów:


Stories in place #BrandedContent

Mailchimp Presents wraz z Vimeo przygotowała drugą odsłonę serii filmów Stories in Place, która ma na celu opowiedzieć historię małych firm z całego świata oraz to, przed jakimi wyzwaniami stoją ich właściciele w czasie globalnej pandemii i trwającej nierówności rasowej. 

Najnowsza odsłona serii, skupiona jest wokół siedmiu czarnoskórych filmowcach, którzy opowiadają historie ich ulubionych właścicieli małych biznesów. Od sklepu spożywczego, księgarnię aż po wegańską restaurację. 

Pierwszą bohaterką serii jest Mitchell, prowadząca sklep spożywczy w Nottingham odziedziczony po ojcu, który początkowo przywoził zachodnioindyjskie jedzenie. W tym roku Mitchell kończy 66 lat, chce zwolnić tempo i przekazać sklep synowi.

Stories in placeMailchimp

Rémy Martin x Usher – Team Up For Excellence #BrandedContent

Francuska marka Rémy Martin produkująca koniak zabiera nas w podróż przez najważniejsze momenty w historii amerykańskiej muzyki od bluesa, swingowego tańca przez break-dance aż po hip-hop. Głównym narrator filmów jest Usher, który składa hołd wielokulturowości, różnych stylów i rytmom.

Historia połączenia muzyki i koniaku zaczyna się 1917 we Francuskim rejonie Cognac. To właśnie tam nastąpiła wymiana kulturowa między afroamerykańskimi żołnierzami, którzy grali w nocnych klubach blues i jazz, w zamian od mieszkańców odkryli kulturę picia koniaku. Film podkreśla kulturowy związek między koniakiem a muzyka amerykańską. Celem marka Rémy Martin jest wspieranie społeczności i lokalnej muzyki, poprzez programy mentorskie i tworzenie teście.

Rémy MartinTeam Up For Excellence

Adrift – Fujifilm #Brandedcontent

Krótko metrażowy film od Fuji Film. Jak opowiedzieć o nowym zmiennoogniskowym obiektywie? Najlepiej pokazać jego możliwości w skrajnych warunkach. Reżyser Samuel de Ceccatty wykorzystał to tego ciasną i ciemnej barce w okolicach Londyńskiego Tower Bridge. Dostajemy nie tylko świetnie technicznie nakręcony film, ale także wciągający dramat. Film docenią twórcy filmowy, dostrzegą dzięki niemu zalety obiektywu Fujinon, jak kompaktowość oraz uniwersalność — a to nie zawsze kojarzy się z obiektywami średnio formatowym.

FujifilmAdrift

Inside the Daily Life of a Live Streaming Star in China

W Chinach usługi transmisji na żywo są oglądane przez blisko 560 milinów osób. Każdy ze streamerów przyciąga wiernych widzów co nie się za sobą darowizny sięgające kilkudziesięciu tysięcy dolarów miesięcznie.

Zapotrzebowanie na transmisję wzrosło wraz z początkiem pandemii Covid-19, ograniczając zdolność ludzi do spotkania się i tworzenia relacji. Wysokie zarobki z darowizn przyciągają agencje specjalizujące się w poszukiwaniu nowych gwiazd Internetu. Film dokumentalny od The New York Times przybliża działanie tego typu agencje, jak one ingerują w życie streamerów oraz co się dzieje, gdy kamera jest wyłączona.

Inside the Daily Life of a Live Streaming Star in ChinaThe New York Times

All Bodies on Bikes #Brandedcontent

Shimano prezentuję film All Bodies on Bikes opowiadający o Kailey i Marley, których misją jest zbudowanie bardziej zróżnicowanej społeczności rowerowej. Kobiety poruszają tematy, które je dotyczą od obsesji społeczeństwa na punkcie wagi aż po problemy z niewłaściwą dietą.

Film o radości z jazdy na rowerze, gdzie dwie bohaterki wyruszają w 65 milową podróż rowerem. Dla Kailey i Marley najważniejsze jest dzielenie się pasja z innymi, która nie powinna nikogo wykluczać jak jazda na rowerze.

Shimano – All Bodies on Bikes

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami od IsoType Stories zapisz się na newsletter.

Co to jest Piątka Miesiąca?

W przeglądzie miesiąca będą dominować historie opowiadane przez marki i organizacje — czyli treść częściej znane pod etykietką branded content. Liczy się historia i dla niezależnych twórców zawsze znajdzie się tu miejsce. Piątka miesiąca ma stać się inspiracją dla Ciebie i pokazać jak w różny sposób można opowiadać o otaczającym nas świecie. To wybór subiektywny. Kieruję się tym, co daną realizację wyróżnia, od formy, sposób opowiedzenia aż po tematykę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Poprzedni Artykuł

Przegląd miesiąca: Czerwiec 2020

Kolejny Artykuł

HYPNOPOLIS – podcast z przyszłości od BMW