Czym jest IsoType Stories?

IsoType Stories to miejsce, w którym znajdziesz świetnie opowiedziane historie. Inspirujemy i dzielimy się wiedzą. Opowiadamy także własne oryginalne historie.


Geneza nazwy

Isotype (International System of Typographic Picture Education) – język graficzny, metoda wyjaśniająca współczesny świat za pomocą języka wizualnego. (źródło: Wikipedia)

Stories (rzeczownik liczby mnogiej) opis serii prawdziwych lub wymyślonych wydarzeń, które ludzie czytają dla przyjemności. Cambridge Dictionary.


Dlaczego tworzymy IsoType Stories?

Elementy opowieści nie zmieniły się od wieków. Jest główny bohater. Stara się coś osiągnąć. W dążeniu do tego natrafia na przeszkody. A potem rozwiązuje napotkane problemy – z czego można wyciągnąć naukę oraz wiedzę.

Podobnie jest z IsoType Storiesstoimy przed wyzwaniem, jak lepiej opowiadać historię. Struktura jest taka sama od wieków, ale w świecie cyfrowym mamy większe możliwości opowiadania. Interesuje nas to co już było, co jest teraz i jaka jest przyszłość.


Co znajdziesz w IsoType Stories?

Po pierwsze – inspiracje. Podzielimy się z Tobą świetnymi historiami o ludziach, którzy robią rzeczy wyjątkowe i inspirują do działania.

Po drugie – wiedzę. Przybliżymy to, w jaki sposób opowiadanie historii wpływa na ludzi i otaczający ich świat. Piszemy o tym co już było, i co będzie w niedalekiej przyszłości.

Po trzecie, znajdziesz tutaj nasze własne narracje. Ciekawość drugiego człowieka i jego historii jest tym co nas napędza. Najcenniejszym dla nas momentem jest chwila, gdy przebywamy z drugim człowiekiem. Lubimy obserwować, słuchać ludzi i mieć na tyle dużo zaufania z ich strony, by móc opowiedzieć ich niesamowite historie. Z takich spotkań tworzy się opowieść, którą chcemy się z Tobą podzielić.


Balto Films

Balto Films zajmuje się produkcją treści video, a IsoType Stories jest jego integralną częścią. To właśnie tutaj, jako Balto Films chcemy przybliżyć świat, w jaki wierzymy. Świat oparty na bohaterach i ich niepowtarzalnych historiach. Mówić o rzeczach, które nas fascynują, ciekawią i inspirują. Ciągle szukamy wciągających historii oraz nowych form wyrazu.